top of page

המפתח לבריאות ולאושר – בידינו

דליה קולדהם, הסטודיו של דליה, מודיעין מכבים-רעות

 

כשאנחנו בוחרים בתוכנית כושר עדיין אנחנו לא מבינים שהיתרונות הן מעבר לגופני.


הגוף והנפש כל כך מחוברים, עד כדי כך,שרק לאחר זמן כשהשתחברנו לתוכנית נופל אצלנו האסימון ,שכשהגוף לא מאוזן המוח לא יכול לשלוט.
כשאנו מלמדים את גופינו להימתח, להתגמש, אנו עובדים ברבדים עמוקים יותר על ריפוי הגוף ומשם לשיווי משקל ולהרמוניה לנפש.  בידינו הכוח ליצור ולחזק את הבריאות שלנו ולהפוך אותנו לבני אדם מאושרים בתוך עצמכם.
מה שהתחיל אצלנו כסתם עוד תוכנית להיכנס קצת לכושר, יכול להביא אותנו להבנה הרבה יותר נעלה של "מאיפה אני בא ולאן פני מועדות"?  משם לבחירה בחיים בריאים יותר.  דרך התרגול נלמד לשחרר את השלילי שאנו סוחבים מן העבר, נצליח להבחין ולהיות מודעים תוך כדי תרגול של הגוף איך הרגשות שסוחבים היום ישפיעו על המציאות שאנו נבחר לעתיד שלנו.
התהליך של שליטה בגוף ודרכה המימוש העצמי יכול להישמע לכם  כל כך הזוי, כי בסך הכול רציתם להוריד זה 2 ק"ג ולהרגיש קצת יותר נוח עם עצמכם, אך הפעילות המודעת תתחיל לעצב את יומכם,וכבר במיידית את המציאות של אותו היום ,ותתחיל בדרך חיובית ,ליצור עתיד חיובי גם אם לא תבחינו בכך בעצמכם.
 
אנחנו חיים במהירות גבוהה, בתדרים כל כך מהירים, הכול זז כל כך מהר , משתנה בכל רגע,יש אי שקט, הכול לא נראה כל כך יציב, שום דבר לא בטוח, מעולם לא היינו כל כך זקוקים לשקט הפנימי, השקט של גוף ונפש.
יתכן שייקח לכם  אפילו שנה בתוכנית כושר פשוטה להתחיל להבין שיש פה מעבר לכושר, אך היופי שגם בהתחלה תוכלו לומר על יום שהתחיל או על ערב שמתחיל אחרי תרגול ,איזה יום יפה-איזה ערב נעים.
שימו לב שוב איך בימים אלו האנרגיות סביבנו נעות בטירוף, יש סערה ומהפכה בכל חלקי כדור הארץ ויש צורך דחוף להחזיר את האיזון, את השפיות, לאזן מחדש את הטבע סביבנו, להאט את הזמן.מה שאנו זקוקים זה למצוא מקום למרגוע, לרפא את עצינו,אנו זקוקים לאימון ,אנו זקוקים לתרגול..
 
בדרך שהיא פשוטה ולא מתוחכמת, חיבור של גוף ונפש אישי, זו דרך שלא דורשת יותר מדי מהפכות.  זו דרך נעימה שבה אנו יכולים להתחזק ולהפוך יותר בריאים ויציבים מנטלית.
אנו יודעים שכשיש איזון פיזי ומנטאלי אנו מיד זוכים ביתרונות בריאותיים, כמו למשל שליטה בלחץ הזמן שלנו והיכולת להוריד אותו.
נשימות עמוקות ,פעילות גופנית וחמצון תאי הגוף משחררים כאבי פרקים ושרירים,חרדה, מתח, בעיות עיכול ומשפרות תפקוד יום יומי.  מיותר לציין שהן קובעות איך נתבגר (ולא אשתמש בביטוי - איך נזדקן..).
 
בדרך קסם, שיש להקדיש לה מספר דקות ביום, לעצור להימתח,להפעיל את הגוף, למצוא מחדש את שיווי המשקל-ניתן להכניע את המוח לעצור את רכבת המחשבות, להתקשר אל הגוף שלפעמים כל כך רחוק מאיתנו ,להביא כמה דקות של התחזקות. ההתחזקות היא זו שתביא אותנו להערכה עצמית גבוהה ומשם לשליטה בשלוות הנפש שלנו, בשקט הפנימי.  אז יהיה בכוחנו לגרש את חרדת היום, למצוא את השלווה ולתכנן עתיד יצירתי.
 
עכשיו מתחיל הנושא הכאוב...
הדבר היחיד שאנו מבקשים מעצמינו זה הרצון להתחייב, כן, עלייך להתחייב לשינוי החיובי, להתחייב כדי לאפשר ליתרונות החזקים להתחיל לעבוד דרכם.
כשתבחרו בתוכנית שלכם לגוף ונפש תגלו:
רגשות יותר מאוזנים
רמה גבוהה יותר של כושר ושליטה
מחשבות יותר ברורות-נקיות
שיפור בשלווה הפנימית
השקפה יותר חיובית ובריאה על חייכם
 
 
מתחייבים לחיים בריאים ומאושרים?
אנחנו כל כך לא אוהבים את המושג "מחויבים" מי רוצה להתחייב??
התחייבות למשמעת של תוכנית כושר,התחייבות לאימון, התחייבות לתרגול, איפה נמצא זמן לזה??
עוד התחייבות להכניס לחיים שהם כבר כך מטורפים וגדושים התחייבויות?!
אני שומעת אתכם אומרים לעצמכם..אפילו הצליל של המילה דוחה, ה ת ח י י ב ו ת.
אז תעצרו לרגע ותחשבו לעצמכם- זה לא יהיה בעצם די כיף לקחת פסק זמן, לאפשר לעצמכם להאט מעט,לקחת נשימה עמוקה ולשחרר את המוח מהתחייבויות?
 
שכחו מה"תירוץ" אין לי זמן, אתם רק תרוויחו יותר זמן, המוח שלכם יהיה מפוקס יותר,יצירתי יותר,לחץ הדם שלכם יתאזן, הדופק יתייצב,שרירי הגוף ישתחררו, הנשימה תזרום בקצב נעים ורגוע.
 
ככל שתהיו יותר מרוכזים פנימה, שיווי המשקל ישתפר ותרגישו שהשינוי אינו רק חיצוני,אתם תרגישו מאוזנים, בעלי עוצמה ומצליחים. 
 
האמת היא, שאתם לא יכולים להרשות לעצמכם לא למצוא את הזמן אתם חייבים זאת לעצמכם!
כל שעליכם לבקש זה שלווה ושקט והתחייבות.
זה ממש לא חשוב כמה אתם לא בכושר או כמה אתם לא גמישים, הרגשת הויטליות והקלות שתרגישו אחרי כל אימון יקלו במיידית את מטלות היום שמגיע.
 
אל תשכחו- הבריאות שלכם והאושר שלכם הוא רק באחריותכם.
 

שמרו על עצמכם, דליה 
 

 

bottom of page