top of page

פאריס - "החיים הטובים בסטודיו של דליה" - מודיעין מכבים-רעות

 

רשמים והמלצות מביקור בפאריס, דצמבר 2007

 הביקור בפאריס היה מתנת יום הולדת לניקול גולדבלט. ניסיתי להתאים את הטיול לנערה בת 12, וברצוני להודות לנירה פורן ולאיריס בן-שחל שעזרו לי להרכיב טיול מיוחד זה.
בערב הראשון לאחר שהנחנו את המזוודות במלון, יצאנו לאכול במסעדת Entrecote, שנמצאת ב Port Maillot.
המסעדה מגישה אך ורק סטייק אנטריקוט משובח וציפס, והכל ברוטב סודי שלהם. המסעדה הינה מוסד גסטרונומי ידוע עשרות שנים בפאריס וחובה לבקר בו - לא לוותר. המחיר לארוחה הוא קבוע ולא מופרז. בחרנו בפורפיטרול לקינוח והיה שווה כל קלוריה!

למחרת, יצאנו למסע רגלי חוצה-פאריס שהתחיל בשער המודרני של לה דה פארנס. עלינו במעלית, התרשמנו מהנוף והמשכנו הלאה אל שער הניצחו היפייפה. את שער הניצחון טיפסנו (320 מדרגות!) ונהנו מהחוויה וההיסטוריה.
משם המשכנו לאורך השאנס אליזה, ועצרנו כמובן בחנות הדגל של דיסני ובאולמות התצוגה של מכוניות היוקרה האירופואיות.
מכיוון שהעונה הייתה חורף, שבועיים לפני חג המולד, הכל היה מואר ומקושט. בסוף השאנס אליזה עמד גלגל ענק, הגדול ביותר בעולם (כך אומרים) ואנחנו כמובן עלינו עליו. משם המשכנו לראות את חנות הגורמה - פושון, שם נערכה טעימת שוקולדים ופרלינים (שווה כל קלוריה).
באותו ערב, לא תאמינו, בשעה 11:00 בלילה, יצאנו לארוחת ערב במסעדת Buddha-bar (מקבלים ילדים!), הלכנו לשם במיוחד כדי לשמוע את מוזיקת העולם הידועה שלהם, ולחוות את האווירה, המקום והאנשים. (0144869797)

היום הבא הוקדש לטיפוס רגלי של מגדל אייפל - 720 מדרגות!!! חוויה בלתי נשכחת לילדה ולי. קצת עייפות, לקחנו את סירת-האוטובוס על הנהר הסיין וירדנו בירידה למוזיאון הלובר. למזלנו, לא היה תור ומיד יצאנו בחיפוש המונה-ליזה.
הלובר לאחר שנים שלא ביקרתי בו, ידידותי מתמיד, קל להתמצא בו והתחושה של שתינו הייתה שהיינו נסיכות בארמון ושבעוד רגע נוזמן לרקוד בנשף. היה כל-כך יפה!
באותו יום, עייפות ורצוצות, היינו חייבות להגיע למאפיה הידועה ביותר בפאריס - Poilane, שנמצאת ברובע הלטיני. אכלנו בצמוד אליה בבית קפה המגיש טוסטים פתוחים מהלחם של פויליין, ולא רצינו שום דבר מעבר לזה. כתובת המאפיה היא: 8 Rue du Cherche-Midi, Paris

ביום האחרון, לקנו מונית ל- Mont Martre, הרובע הבוהמי, שם כמובן ציירו את ניקול בפורטרייט. הצצנו בכנסיית סאקרה קר, ומיד המשכנו לקתדרלה המדהימה באמת - נוטרדאם. לא היה לנו כבר כח לטפס עד למעלה והסתפקנו בסיור בתוך הכנסייה. חזרנו לטייל ברובע הלטיני ומשם לשדה התעופה, בחזרה הביתה.

טסנו ביום חמישי בצהריים וחזרנו ביום ראשון בערב, והספקנו לנשום אוויר שרק בפאריס יש.
כמובן, הכיף הגדול היה להראות את פאריס בפעם הראשונה לניקול ולהנות ממנה ומשמחת החיים שלה.
מומלץ בחום לכל טיול בר\בת מצווה, תודה למוניק ניר, מורתנו לפילאטיס וסוכנת איסתא על השירות המדהים והעזרה.

bottom of page