top of page

נאומו של ד"ר יוני ירום באירוע השקת "אימון הוא אומנות"

English version below


דליה, את מקדימה את זמנך ובהרבה!

התחלת לפני יותר משלושים שנה, וכבר אז בער בך הרצון לעשות משהו מיוחד, משהו שלך, וזה הלך והתקדם. אני לא עשיתי כלום, רק עודדתי אותך להתקדם, וככה זה המשיך. כל מי שבא אליי אני אומר לו דבר אחד: יש פה יתרון אחד גדול מאוד בסטודיו, והוא שאחרי שנרשמת, אתה לא אחראי לחייך ולא אחראי לתוצאות. דליה אחראית! אם אתה לא מצליח זו אשמתה.


דליה לוקחת את האחריות, ולא כולם יודעים לקחת אחריות. עברתי איתה כמה משברים שהיא חשבה האם להמשיך או לא, אבל היא הבינה שזה ייעודה בחיים. זה חלק מהמשמעות שלה בחיים, לעזור לכל אלו שהיו, ולכל אלו שיהיו בסטודיו, ולקחת אותם לנקודה הרבה יותר טובה, נקודה שלוקחת אותם הלאה.


אחד הדברים שקורים בעולם המודרני שלנו, הוא שאנחנו לא בגילנו. רוב האנשים שנמצאים פה הם בקריירה שניה או שלישית, ואתם ממשיכים הלאה והלאה. אתם צעירים. צעירים גם בראש, אתם חושבים קדימה.


אתם יודעים שההגדרה של זקנה היא כשאין לך יותר תוכניות לעתיד. אם יש לך תוכניות לעתיד אתה לא זקן. עכשיו רק צריך לדאוג שהגוף שלך יעמוד בתוכניות שלך, ופה דליה עושה לכם שניים במחיר של אחד! אז תשלמו בכיף כי הכל מוקדש חזרה אליכם. חלק מהדברים שהיא עושה זה לקחת ולשלב את שיטות האימונים השונות ביחד. הרי, לפני שלושים שנה אמרו "רק אירובי", "רק הליכה", "רק זה ורק זה". פתאום יש פה בן אדם שאומר: ״לא, צריך לשלב הכל ביחד: נפש, יוגה, גוף וגמישות, וכוח״׳. היא הקדימה את דורה בהרבה מאוד שנים עם כל הקונספט הזה.

היא יצרה פה את התנאים הבסיסיים והיא דוחפת אתכם קדימה.

"דליה, את מקדימה את זמנך ובהרבה!"

מי מכם חשב שהוא יעשה "דליאתלון"? זה חלק מהקונספט של לעשות משהו שהוא קצת יותר, שלוקח אתכם קדימה. לא מעט אנשים שעברו אצלי הסתכלתי ואמרתי "אתה יכול". הם הסתכלו עליי ואמרו "אתה בטוח?" אמרתי להם שהם בידיים טובות, ושהם צריכים ללכת עם זה הלאה. אחרי זה הם באו להגיד לי תודה שעזרתי להם לשנות את החיים. אני לא עזרתי, היא עזרה. אני בסך הכל נתתי להם תווית של אישור רשמי. אנחנו יודעים היום שככל שאנשים עושים יותר פעילות ספורטיבית, יש קצת יותר סיכונים וכדומה. אבל, חשוב לזכור שיותר אנשים מתים בבית מלא לעשות כלום. מה זה יותר? זה בכלל בלי השוואה! אבל זה לא זוכה לשום תעודה. אין שום דבר הירואי בלראות סרט גרוע בטלוויזיה ולמות… אף אחד לא ידווח על זה. אבל, חלק מהעניין זה לדאוג שתהיה ערני, יש תמיד סימנים מקדימים, לדווח וכו'.

דליה לא מחכה דקה, היא ישר מפעילה את כל המערכת והמערכת משתפת פעולה איתה! אנחנו מוצאים פתרונות מאוד מאוד מהירים. אני גאה ללוות אותה מרחוק, אני לא מתערב, כי כל התערבות שלי היא רק בסיוע, בלי שום דבר שאני לוקח על עצמי. יש פה רופאים נהדרים שמתאמנים, שגם הם מייעצים, גם הם לומדים.


אתם פשוט נפלתם למקום יחיד ומיוחד, אין הרבה מקומות כאלה. אחד הדברים זה שגם אם אתה יודע, גם אם אתה מבין, גם אם אתה יודע את כל תורת התזונה, לבד זה קשה. זה לא כל-כך מצליח. ואתה צריך מישהו שיוביל אותך, מישהו שינזוף בך, מישהו שיפקח עליך עין. מישהו שיכוון אותך קצת, וכשיש לך את זה, ואתה מעביר קצת את האחריות הלאה, התוצאות פשוט יותר טובות.


הסתכלתי עליכם קודם, קודם כל אנשים יפים, זו כבר התחלה טובה. יותר טוב להיות יפה ממכוער. ושנית, יש לכם איזה זוהר, איזה משהו בפנים שמעיד על בריאות, רצון ועתיד. לרובכם פה, אבל יש פה כמה זועפים שנדבר איתם אחר כך… בכל מקרה, הרוב פה באמת משדרים אנרגיה טובה, משדרים בריאות. חשוב לזכור שאנשים אופטימיים חיים 7 שנים יותר מאנשים פסימיים, אז תהיו אופטימיים, שום דבר לא רע.


אז בנימה אופטימית זו, אני רוצה להגיד לך, דליה, תודה על כל האנשים שאת הופכת ליותר בריאים, יותר מאושרים ויותר חיוביים. מי יודע כמה נחיה, אבל מה שנחיה, נחיה טוב. כל זאת כדי שהגוף שלנו יוכל לשרת אותנו במטרת החיים: למות צעיר כמה שיותר מאוחר. תודה רבה!

הענקתי לד"ר יוני את "אימון הוא אומנות
הענקתי לד"ר יוני את "אימון הוא אומנות"I would like to share Dr. Yoni Yarom's speech with you, from my book's release party, "Coaching is Art":


Dalia, you’re truly ahead of your time!

You started out over thirty years ago, and even then, the need to do something different, special, something that’s sincerely yours was in you. Since then, your passion has only become more pronounced and developed. I didn’t really do anything, I just kept on pushing you forward. There’s one thing I tell everyone that approaches me about Dalia, and it’s that one of the most profound advantages of being part of the studio is that you’re no longer responsible for your life, or the results you get from your training. She’s responsible for it! If you don’t succeed, it’s her fault.


Dalia has a unique quality: she takes responsibility, which is something not everybody does. I’ve been through several crises with her, in which she wondered whether she should continue. However, she realized that helping others is her mission in life. A significant part of her life’s meaning is helping everyone that was, is, and will be in the studio


Nowadays, in our modern world, we’re not really our age. Most people here are in their second or third careers, and you're still thinking ahead with their lives. You're young. You all probably know that the definition of old age is when you stop making plans for the future. So long as you have plans, you’re not old. Now, all you need to make sure is that your body will fit your plans. That’s where Dalia comes in with a 2-for-1: she makes plans for everyone and makes sure you're fit to enjoy them! So, pay with a smile because everything benefits you in the end.

Part of what Dalia does is combining different fitness methods. Thirty years ago, trainers claimed we should only practice aerobic exercises: walk, swim, run... And now, suddenly, there’s this trainer that tells us we should combine everything together: yoga, flexibility, power exercises, and so on. She’s pushing you forward, while connecting your mind, body, and soul.


Did anyone here think they would complete a “Daliathlon”? It’s something that’s a bit more than what you thought you could do. It takes you forward. I’ve told quite a few people that they can do these sorts of things. They looked at me and said: “are you sure?” I proceeded to tell them they’re in good hands, and they should keep moving forward with it. Afterwards, they thanked me for helping in changing their lives. I didn’t help them, Dalia helped them. I simply gave them an official seal of approval.


Nowadays, we know the more people do sports, their risk of getting injured is a bit higher. But it’s important to remember that far more people die at home from not doing anything. Sadly, we don’t give that fact nearly as much attention. There’s nothing heroic about sitting at home and dying to a bad movie. No one’s going to report that. But part of the process is also making sure you’re aware about early indicators of health risks that should be reported as soon as possible. Dalia doesn’t even wait a second, she utilizes the system, and the system cooperates with her. We quickly find solutions together. I’m proud to help her from afar, without intervening, simply because every intervention of mine is just assistance for her. It’s important to say there’s other great doctors in the studio too, they both advise and learn from Dalia.


I've got to say you're in an incredibly unique place. There are few places like this one. Even if you know all about nutrition, it’s still difficult to stay healthy and fit alone. It’s rarely successful. That’s why you need someone that will guide you, lead you to a better life. Someone to scold you, someone to look after you. When you give some of your responsibility to her, the results are simply much better.


I looked at you guys earlier. Firstly, you're all beautiful people, and that's already a good start. Secondly, you've got a certain glow: something about your faces shows your great health, will and future. Most of you, that is. There are some people here that look a bit grumpy, I'll talk to you later… In any case, most of you guys are projecting good, healthy vibes. It's important to remember that optimistic people live seven years longer than pessimistic people. So be optimistic: nothing bad will happen.


On this positive note: I would like to tell you Dalia, thank you for all the people you've made healthier, happier, and more optimistic!


Nobody knows how long we'll live, but let's make sure that what we're going to live, we'll live well.

The goal of life is to die young, as late as possible.

Thank you so much.
67 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


bottom of page