top of page

הכל מין?!

 

 

דליה קולדהם, בעלת סטודיו המתמחה בהרזיה, כושר גופני ותזונה נכונה במכבים, שמה לב שכאשר מגיעות אליה לקוחות חדשות אין היא צריכה בכלל לשאול את גילן. כולן בנות 38-40. היא החלה לחקור את התופעה והגיעה למסקנה שאולי הכל קשור במין...

מחקרים מראים ששיא מיניותה של האישה הוא בגיל 38-40. בגיל זה האישה היא בשיא מודעותה למיניותה, ולפיכך יש ביכולתה ליהנות יותר מיחסי המין. גבר מגיע לשיא המיניות שלו בגיל 18. מחשבה, תמונה ארוטית או כל בושם יכול לגרום לו לזקפה. הוא יכול להגיע לזקפה נוספת כמחצית השעה לאחר הזקפה הקודמת.

נשים, לעומת זאת, מתעוררות מינית רק בתנאים מסוימים, לאו דווקא פיזיים – רגשות, זיכרונות, חלומות וציפית.

דליה קולדהם הבחינה, שנשים בגיל זה מרגישות שהן בשיאן ורוצות גוף צעיר ורענן, חטוב ורזה. הן רוצות להיות בכושר.

לאחר מספר חודשים בתוכנית של כושר ותזונה נכונה הן מגיעות לגוף חטוב וכושר גבוה ברמה שלא היה אפילו בתיכון. בנותיהן אשר בגיל ההתבגרות לפעמים נראות פחות טוב מאמם.

נשים בגיל זה מחפשות כיוון חדש בקריירה, הן כבר לא רוצות לעבור כעבד במשרד, ושפחה בבית, הן מורדות, לפעמים אפילו מסוכן עד היכן מרד זה יביא אתן. האם גם בן זוגן כבר לא מתאים להן?

למרות הסרת הטאבו ועל אף הדיבור בגלוי, המילה מין עדיין מעוררות ברובנו מבוכה קלה, ובעיקר כשמדובר בהרגלי המין האישיים שלנו. עדיין יש תחושה שמין מיועד לצעירים, בריאים ויפים בלבד.

בני אדם באמצע החיים לובשים פיג´מה והולכים לישון. אבל מתברר שרוב המחקרים מוכיחים, כי יחסי מין הולכים ומשתפרים עם הגיל. במקום התכיפות והקצב, באים ההבנה וההכרה של הצרכים המיניים שלך ושל בן זוגך. המיניות שונה מאדם לאדם ומתקופה לתקופה של החיים. יש נשים הנהנות מפעילות מינית וזקוקות לה פעמים אחדות בשבוע, ויש נשים הרואות באקט המיני מטרד שהכרחיותו היא רק לצורך ילודה. נשים אשר נהנות ממין לפני גיל הבלות ימשיכו להיות פעילות כבעבר ועוד, השחרור מחשש להריון, היעדרם של כאבי הבטן לפני המחזור והדימומים הקשים שפסקו פותחות מרחבים חדשים בכל קשור ליכולתן המינית.

לגבי הנרתיק תקפה האמרה הגורסת:

"use it or lose it" , השתמשי בו או אבדי אותו.

וזה נכון! יש נשים שגופן מוסיף לייצר אסטרוגנים ממקור שאינו שחלותיו השומרות על אלסטיות הנרתיק ומאפשרות הנאה מיחסי המין.

זוגות רבים הנשואים באושר שנים רבות מתקשים לשמר את ההתלהבות מקיום יחסי המין, גם אם חיי הנישואים שלהם מצליחים ביותר. דווקא כאשר הילדים גדלים ועוזבים את הבית ועומס העבודה יורד ובגרותך וההיכרות העצמית עם מיניותך הן בשיאן – עשוי לבוא שיפור ביחסי המין. ואולם בכך יש להשקיע אנרגיה. יש זוגות המחליטים במודע של לקיים עוד יחסי מין, אבל כל המחקרים שנעשו עד כה בנושא מצביעים על נטייה רבה יותר להנאה מיחסי קירבה ואהבה ואמון, כאשר היחסים בין בני הזוג כוללים יחסי מין טובים ומהנים.

לפיכך, כדאי לנסות ולהשקיע ובגוון של יחסי המין והכי חשוב – לדבר על המין עם בן הזוג, להדריכו, לשתפו בבעיות ובתענוגות ואם קיים הרצון – ההצלחה מובטחת.

מה שחשוב לזכור שכדי להצליח כזוג, על כל אחד מאתנו מוטלים האחריות לדאוג קודם כל שאנו הנשים נהיה בשלום על עצמנו, נשתחרר מהתסכולים לגבי גופנו, נחיה בשלום בתוך עצמנו ונמצא את השלווה של גוף ונפש וייתכן שלצורך כך, כדאי להשקיע בייעוץ מקצועי, המשלב כושר גופני, ומתאים לנו תזונה שלווה ומאוזנת על מנת להגיע לשלום עם גופנו.

bottom of page